top of page
  • Skribentens bildEmil Kjellbom

NU ÖPPNAR VI I STAFFANSTORP!

Vi är så glada att berätta att vi nu är auktoriserade av Staffanstorps Kommun, som musikskola. Akademiska Musikskolan är ett dotterbolag till Stockholms Gitarrakademi som bedrivit undervisning i Stockholm sedan 2007. Tusentals nöjda elever genom åren har naturligt format vår NYA skola som nu äntligen är öppen för barn & ungdom på samtliga instrument, inkl sång & kör. Även vuxna och pensionärer är välkomna till våra kurser. Skolans grundare är en riktig eldsjäl inom musik/undervisning och är noga med att vårt lärarteam delar samma värdegrund. Vi öppnar upp i mindre skala nu under VT-24 för att naturligt och successivt utöka utbudet! VÄLKOMNA TILL AKADEMISKA MUSIKSKOLAN

45 visningar0 kommentarer

Comments


bottom of page